Reklam

SON YAZILAR

17 Mart 2015 Salı

The Secret in Their Eyes - El Secreto de Sus Ojos    Doğru işleyen adalet sistemi bir toplumun içinde bulundurduğu çarpıkllıklara karşı umudunu besler, öfkesini törpüler. Maalesef sıklıkla şahit olduğumuz aksak adalet ise kişisel çıkarlardan beslenip, kişisel çıkarları besliyor. Arjantin-İspanya ortak yapımı olan Juan José Campanella'nın yönettiği bu filmde de düzgün işlemeyen adalete filmin kahramanının flashback'leriyle şahit oluyoruz.

   2010 yılında “Yabancı Dilde En İyi Film” dalında Oscar alan filmimiz yabancı olmadığımız bir konuyu kendi içine çekecek bir samimiyet ile işlemiş. Sapkınca işlenen bir tecavüz/cinayet davasını suçlunun peşini bırakmayan Esposito'nun gözünden izlerken aynı zamanda onun kendi hayatına karşı yeterince adil olmadığını seyrediyoruz. İçinde bulunduğumuz sistemin zaaflarıyla insanı zaafların içiçe kurgulandığı hikayeye şahane bir müzik ve çarpıcı kareler eklenince ortaya izlenesi bir yapım çıkmış.


Filmin çok konuşulan stadyum sahnesini de es geçmeyelim, sahnenin çekimi üç gün sürmüş ve kurgu için 9 ay uğraşılmış. 5 dakikalık bu sahne tek çekim ve bana kalırsa yönetmenin prestijine prestij katacak derecede başarılı.İmdb puanını hak eden filmlerden biri “ The Secret In Their Eyes”, tavsiye ederim. (şiddete karşıyım, olmasaydım şiddetle tavsiye ederdim)

Yazan : Trillian 

 FRAGMAN
The Secret in Their Eyes - El Secreto de Sus Ojos
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

1 yorum :

  1. Oscar' ı sonuna kadar haketmiş bir film http://www.mumillica.net/2014/06/el-secreto-de-sus-ojos.html

    YanıtlaSil

Üst